Nezařazené

Trendy nemusí být nuda!

Jmenuji se Aneta Hajná, je mi 25 let, miluji svého pejska Billyho, přítele a víkendové brunche v Praze :-D

Baví mě fotografie, umění a ve volném čase ráda cvičím.

Živím se jako fotografka,grafickým designem a 3D vizualizacemi interiérů.

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Mění se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Můj styl se postupem času hodně zminimalizoval, líbí se mi jednoduché oblečení, střihy a kvalitní materiály.

Co se týče stylu, mám dny, kdy si ráda obleču do elegantního saka a kalhot a dny, kdy si obleču pohodlné volné oblečení jako jsou tepláky a mikinu.

V létě v podstatě nenosím nic jiného než šaty, ty naprosto zbožňuji.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Čím jsem starší (a moudřejší :-D) tím víc nad věcmi přemýšlím, zda se mi to bude hodit k více věcem, zda se v tom cítím dobře a až poté si věc koupím, klíčovým je určitě ten pocit, jak se v daném oblečení cítím, poté vím, že ten kus oblečení budu mít ráda i za pár let..

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Popravdě mám nejraději Mango, ZARA – dostupné a hezké oblečení, co se týče bot, tak za ty utrácím nejvíce, někdo má rád kabelky, já boty :-D

Co pro tebe znamená udržitelnost v módě? 

Znamená to pro mě "Méně je více" nebo "Kvalita místo kvantity"

Máš v šatníku nějaký kousek se zajímavým příběhem? Jaký je nejdražší, a naopak nejlevnější kousek ve tvém šatníku?

Takový kousek asi nemám, nemám k oblečení takový vztah jako např. k vůním.

Nejdražší boty LV, nejlevnější šaty z H&M za 140 Kč.

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ nebo máš své stále oblíbence?

Popravdě šperky nosím minimálně, ale už mám na nějaké spadeno.

Kabelek mám také pár, ale nemám k nim nějaký citový vztah.

Nezařazené

Tipy na jarní outfity pro muže. Jde to i stylově.

Ahoj, jsem Michal. Mám rád média a nové technologie. Pracuji v rádiu jako moderátor sítě Hitrádio, takže se můžeme slyšet od Aše až po Jablunkov :).

Jak bys popsal svůj styl, co rád nosíš? 

Nejraději mám smart casual… Nejpohodlnější mi jsou džíny a tričko + sako.

Jak nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Oblečení nakupuji v kamenných obchodech, potřebuji si ho vyzkoušet a vidět ho „naživo“.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se rád vracíš?

Mám rád značky GANT, Tommy, Adidas a Zara.

Jaký je tvůj nejdražší a nejlevnější kousek ve skříni?

Ty nejlevnější kousky bývají ve finále ty nejoblíbenější – obyčejné bílé tričko, které stálo pár korun, ale má dokonalý střih... Z něj mám vždy největší radost.

Nosíš nějaké šperky, pánské tašky či doplňky?

Kabelky... Rozhodně kabelky, bez nich nedám ani ránu :D

Nezařazené

I pohodlný outfit je rafinovaný a sexy

Jsem profesionální koučka. Mými klientkami jsou hlavně ženy, se kterými spolupracuji na tématech sebepoznání, sebevědomí, změn životního stylu, work and life balance, ženského principu, vztahů… Aktuálně mě hodně baví pracovat na rozvoji své vlastní značky, která se specializuje na výrobu sexy doplňků z kůže. 

Jak bys popsala svůj styl?

Oblékám se podle nálady a toho, co mě daný den čeká, proto mě můžete potkat v šatech a botách na vysokém podpatku s pečlivým make-upem, ale také v legínách, teniskách a celkovém stylingu: „je mi to jedno.“ Převážně však nosím elegantní, nadčasové oblečení s důrazem na ženskost. Ráda kombinuju dražší oblečení, levné aktuální trendy a vintage kousky ze sekáče. Základ mého stylu je, že vše co mám na sobě, musí odpovídat tomu, jak se cítím a co chci daný den světu říct. 

Co ráda nosíš?

Nejraději nosím šaty, protože těmi je vždy outfit z půlky vyřešen. Mám také hodně sak, ta si oblékám úplně ke všemu. 

Liší se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Záleží na tom, co ve volném čase dělám. Pokud je program sportovní nebo jdu na hřiště se svou dcerou, tak trochu ano, ale myslím, že základní atributy mého stylu jsou vždy rozpoznatelné. 

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo si vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

„Pár“ impulzivních nákupů už jsem určitě v životě udělala a většinou jsem toho litovala, proto se snažím dávat si na to pozor. Svůj šatník pravidelně třídím, během toho vidím, co mi chybí a jdu většinou do obchodu už s jasným cílem. Oblečení vybírám hodně pečlivě, zkoumám zejména kvalitu. Přemýšlím nad tím, jestli daná věc vydrží a jestli ji skutečně unosím atd. 

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se ráda vracíš?

Nakupuji u nejrůznějších značek. Spíše mám už nastudováno, kde mají konkrétní kousky oblečení dobré vzhledem ke kvalitě a ceně.  Co se týče bot, zůstávám věrná hlavně značkám: Vagabond, Hugo Boss, Högl. 

Co pro tebe znamená udržitelnost v módě? 

Udržitelnost je pro mě hlavně o tom, jak o věcech přemýšlíme. Jako základ vnímám pořizovat si věci vědomě, s rozmyslem a stejně tak se k nim také chovat. Myslím, že je zbytečné řídit se bezhlavě střihy a barvami, které jsou právě trendy, protože trendů se každý rychle přesytí a jejich aktuálnost většinou rychle pomine. Nejvíce se cítím v souladu s udržitelnou módou, když si obleču několik let staré kousky, které vypadají pořád skvěle, když seženu kvalitní věc v běžném řetězci, vylovím něco skvělého v sekáči, nebo když své věci daruji do dobročinného obchodu či kamarádkám. 

Máš v šatníku nějaký úlovek se zajímavým příběhem? Jaký je tvůj nejdražší a nejlevnější kousek?

Myslím, že mé oblečení má hodně zajímavých příběhů, o kterých ani nevím :-). Zajímavý příběh má originální šátek Hermés, který jsem pořídila za pár korun v dobročinném obchodě a sako od Zegny, které mělo v kapse vizitku pána, kterému patřilo, tak jsem mu napsala poděkování i s fotku, jak mi pánské sako sluší:-). Taky miluju 20 let starý kožený kabát po mojí mámě, který vypadá pořád jako nový. Nejdražší věc, co se týče peněz i citové hodnoty je můj zásnubní prsten. Nejvíc investuji do doplňků, kabátů a spodního prádla. Nejlevnější věc bude určitě tílko z nějakého výprodeje.

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ, nebo máš své stálé oblíbence?

Jednu z kabelek, které nosím často, mám už 8 let a pořád vypadá skvěle. Bižuterii si moc nekupuji, raději si koupím jednou za čas nějaký pořádný šperk.

Nezařazené

Kombinuji originální a méně originální kousky

Jsem designér luxusních módních doplňků. Miluji módu, umění a design, za kterým i ráda cestuji. Ráda cvičím jógu, chodím čerpat sílu do přírody a hledám moudrost v knížkách.

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Liší se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Mám ráda stylovou eleganci, která mne neomezuje v pohybu. Často kombinuji originální kousky k těm méně originálním. Například hedvábný top k džínům, nebo kašmírové polo a široké kalhoty. Ráda nosím i sukně a šaty. Můj “pracovní styl” je tedy elegantní a zároveň pohodlný a nijak ho tedy nerozlišuji od toho běžného. To ovšem neplatí, pokud vyrážím do společnosti, divadla, na večeři atd. Zde nasadím i boty na vysokém podpatku a obleču si večerní šaty doplněné psaníčkem.

Jak nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Když objevím něco, do čeho se zamiluji, neváhám a koupím si to. Dražší věci vybírám pečlivě. Dávám přednost kvalitě před kvantitou. Nebojím se i luxusní věci spojit s těmi levnějšími. Obzvláště mám radost, když se mi podaří objevit něco v second handu, ale poslední dobou na to nemám už tolik času, takže spíš vybírám u českých a belgických designérů. Investice je výraznější, ale vím, že oblečení je kvalitní a že v mém šatníku bude velmi dlouho.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se ráda vracíš?

Ano, mám ráda českou designérku Danielu Peškovou. V mém šatníku se vícekrát objevuje jméno Dries van Noten a velmi mi sedí střihy od japonských designérů.

Na boty nedám dopustit od italské značky Fratelli Rossetti. Z první výplaty jsem si koupila polobotky, které nosím ještě dnes, a to už je sedm let. Lodičky mám ráda od Prady.

Co pro tebe znamená udržitelnost v módě?

Znamená to zajímat se o výrobu, používané materiály a bohužel si tyto fakta i ověřovat. Udržitelnost je třeba si koupit boty, které vydrží několik let a dají se opravovat. Udržitelnost je neplýtvat, nakupovat s rozumem, přemýšlet nad tím, co si kupuji. Když mne nějaká věc omrzí, nejdřív přemýšlím nad tím, jestli by se nedala nějak přešít, nebo něčím oživit. Další krok je jí někomu věnovat a nebo dát na charitu. Právě i z těchto důvodů investuji do kvalitního oblečení.

Máš v šatníku nějaký úlovek se zajímavým příběhem? Jaký je tvůj nejdražší a nejlevnější kousek?

Řekla bych, že téměř všechny moje šaty mají svůj příběh, ty které příběh nemají, pro ty není v mém šatníku místo. Vedle japonských, italských, belgických, ale i českých návrhářů se v mém šatníku objevují i historické modely z různých období. Nejdražší šaty jsou od Balenciagy a nejlevnější kousek je hedvábná, asi sto let stará, halenka s ruční výšivkou, kterou jsem koupila v second handu asi za 190 Kč.

Co šperky a kabelky – ráda je často obměňuješ, nebo máš své stále oblíbence?

Musím se přiznat, že v mém šatníku má místo jen moje tvorba, ale mám pár kabelek značky Delvaux, dědictví z mé pracovní kariéry pro tuto značku. Kabelky jsem si nechala jako investici.

Na šperky moc nejsem, ale nerozlučnou součástí mne samé jsou prstýnky z kolekce Arabis od Hany Polívkové. Mám hned dva, jeden je z růžového a druhý z bílého zlata. Prstýnky miluji tak moc, že je téměř nikdy nesundávám z prstů.

Nezařazené

Svůj styl ladím podle nálady a příležitosti

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Liší se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Můj styl se hodně mění, záleží samozřejmě na mé náladě a vždy se snažím přizpůsobit tomu, co dělám. Dalo by se říct, že v práci se snažím držet bussines look, zatímco ve volném čase dávám přednost sportovnímu stylu.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se ráda vracíš?

Protože miluji ten sporty styl, mými oblíbenými značkami jsou: Nike, Adidas, Nebbia, GymShark... Ale vždycky ráda skočím i do obchodů: Zara, Stradivarius a Mojito.

Co pro tebe znamená udržitelnost v módě?

Musím přiznat, že bez ohledu na módu, si ji vždy přizpůsobuji sobě tak, abych se cítila pohodlně a sama sebou. Nějaké univerzální pravidlo, které dodržuji, je: simple, never basic.

Máš v šatníku nějaký úlovek se zajímavým příběhem? Jaký je tvůj nejdražší a nejlevnější kousek?

Moje oblíbené, a tudíž nejcennější oblečení jsou princess dlouhé šaty. Jedny z mého maturitního plesu a druhé ze svatby mé sestry, a nejlevnější, nejsem si jistá, s největší pravděpodobností nějaká letní trička.

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ, nebo máš své stálé oblíbence?

Kabelky mám většinou oblíbené, které nosím po celou dobu. Mám také ráda malé batůžky.

Co se týče šperků, ráda je neustále měním, preferuji náušnice či náramky. Nemám ve zvyku nosit prsteny.

Nezařazené

Vedou u mě barvy

Mé jméno je Marina a pocházím z Bělehradu, ze Srbska. Už 10 let žiji v ČR a tak mohu říct, že jsem tady doma. Kromě toho, že jsem maminkou 3letého chlapečka, pracuji jako Business Development Manager a mým koníčkem je operní zpěv. 

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Liší se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Ráda volím na všechny příležitosti elegantnější módu. Je ale zajímavé, že v mém šatníku černou jen tak nenajdete. Černé oblečení prostě nemám.  Zbožňuji barvy a pozitivní vibrace z barviček mi dělají den ještě hezčím. Také se snažím zjednodušit kombinování různých kousků oblečení tím, že si vybírám oblečení z jednoho dílu – overaly, šaty… K tomu šperk, nebo jiný doplněk a mohu vyrazit do světa.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš? 

Řídím se myšlenkou, že méně je více a raději si počkám na něco, co se mi bude moc líbit. Takže jeden pořádný kousek. Jsem ráda, že věci, které jsem si vybrala před více jak 10 lety, jsou stále in.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se ráda vracíš?

Moc ráda nakupuji, když jsem v Bělehradě, v mých oblíbených obchodech Balašević a PSfashion. Pokud se někdy ocitnete v Bělehradě, tak kromě krásných památek, vřele doporučuji se podívat po krásném oblečení.

Co pro tebe znamená udržitelnost v módě? 

Mám méně kousků oblečení a mohu je nosit delší dobu. A když se mi něco už nelíbí, nebo to nemohu již nosit, tak nenechám oblečení ve skříni ležet, ale daruji ho. 

Máš v šatníku nějaký úlovek se zajímavým příběhem? Jaký je nejdražší a nejlevnější kousek ve tvém šatníku?

Ráda sbírám šaty, které se nosí na ples, do divadla a na nějaké gala události. Když se na ně podívám, vždy ráda vzpomínám, kde ty šaty se mnou byly. A zpátky k těm barvám… Tím, že v soukromí, tak i do business prostředí chodím ve výrazných barvách, musím říct, že se mi ten můj výběr pozitivně osvědčil i v práci. Mám za sebou několik konferencí, na kterých mě po přednášce zcela lehce v davu lidí v černých a šedých oblecích našli nový budoucí obchodní partneři, a pak se i k té spolupráci a smlouvě dojde rychleji :).

Obměňuješ ráda a často doplňky – šperky, kabelky, nebo máš své stálé oblíbence?

Ráda nosím větší šperky kolem krku na jednobarevném oblečení.

Nezařazené

Mám rád čistou eleganci

Jmenuji se Tomáš a to, kým jsem, se pořád mění. V jednu chvíli jsem pořadatel hudebních akcí, surfař, v další jsem student i cestovatel. Momentálně a dlouhodobě jsem profesionální atlet, influencer se slevami pro všechny ženy, extrovert a pisálek erotických povídek pro svůj web. 

Jak bys popsal svůj styl? Co rád nosíš? Liší se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Můj styl je hodně o jedné barvě - černá. Momentálně se snažím nevybočovat ze svého volnočasového a pracovního stylu, takže jsem ho skloubil do nějakých pěti základních elegantních prvků, ke kterým mě inspiroval Daniel Craig ve filmu Skyfall a Spectre. Jsem velký fanda. 

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš? 

Většinou vše promýšlím, protože když už jdu jednou za čas nakupovat, tak chci koupit všechno, co potřebuji. Samozřejmě, že když jsem občas ve volné chvíli v centru Na Příkopech, to mě pak obchody zlákají.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se rád vracíš?

Pocházím ze Zlína, takže skoro každá moje bota musí být od Bati. U normálního oblečení se nenechávám spoutat jednou značkou. Pro pány není výběr tak obrovský, když máte konkrétní požadavky, takže jich obcházím většinou více. U obleků je to jasné - Blažek. 

Co pro tebe znamená udržitelnost v módě?

To pro mě znamená především nakupovat oblečení s rozumem. Nekupovat všechno. Jen to nejdůležitější. Co už nechci, tak pošlu dál tomu, kdo to využije nebo potřebuje. 

Máš v šatníku nějaký úlovek se zajímavým příběhem? Jaký je nejdražší a nejlevnější kousek ve tvém šatníku?

Ve skříni bych našel hodně kostlivců. Pořád v ní nechávám některé věci z puberty, jako byly baseballové čepice s rovným kšiltem, na kterých jsme ujížděli a šetřili na ně, co to šlo. Nejednou se nám stalo, že k nám přišli na ulici kluci s nožem v ruce a donutili nás  jim čepice odevzdat. Nejdražší kousky budou určitě obleky a košile od Blažka a Hugo Boss. Nejlevnější pravděpodobně některá basic trička a ponožky. 

Co šperky či jiné doplňky  – nosíš nějaké?

Jsem toho názoru, že chlap by měl nosit minimálně hodinky, takže těch mám několik. Víc nepotřebuju.

Nezařazené

Mám ráda oblečení, které mě neomezuje v pohybu.

Jmenuji se Klárka a studuji Sociologii. Momentálně mě všichni znají spíše jako instruktorku jógy, které se intenzivně věnuji. Baví mě pohyb všeho druhu, od jógy přes fitness, cheerleading, volejbal, tenis až po lyžování. Sedět doma u stolu není nic pro mě a když mohu, tak jdu raději ven se svým psem, který je mým nepostradatelným parťákem a nejlepším kamarádem.

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Liší se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Basic. Ráda nosím pohodlné věci, které mi nebrání při pohybu. Zároveň jsem si vědoma toho, že kdybych měla stále být ve své komfortní zóně, nesundala bych tepláky. Proto jsem si dala předsevzetí, že když jdu ven a nesportuji, měla bych se alespoň trochu “zlidštit” a vzít na sebe normální kalhoty případně nějaké šaty.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Dříve jsem byla hodně impulzivní nákupčí a chtěla jsem všechno, co jsem v obchodě viděla. Dnes se snažím soustředit na udržitelnou módu a kupuji většinou jen to, co potřebuji.

Co pro tebe udržitelnost v módě znamená?

Opak fast-fashion. Oblečení, boty, doplňky s příběhem, které jsou sice možná dražší, ale jsou fair trade a budou “in” za měsíc, rok, třeba i za deset let. Ne kousky, které si člověk koupí proto, aby si je vzal dvakrát na sebe a pak je nechal ležet na dně skříně. Jako studentka sociologie se věnuji i environmentální sociologii a otázky fast-fashion a udržitelnosti jsou věci, které mě hodně zajímají, nejen z pohledu přírody, ale i sociálních vztahů, které se s tímto pojí.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se ráda vracíš?

Kdybych si měla vybrat ze značek, ze kterých bych dokázala sestavit celý šatník, sáhla bych po Uniqlo, Girls Without Clothes, Karl Lagerfeld, Levis, Under Armour a Napapijri.

Boty si ráda koupím od Lasocki, tenisky Nike a Under Armour, kde vím, že v nich dokážu ujít daleké vzdálenosti. Léto prochodím v sandálech a žabkách, které si vybírám podle pohodlnosti.

Máš v šatníku nějaký úlovek se zajímavým příběhem?

Ráda nosím k vysokým kalhotám jednu košili, kterou jsem vzala mamince ze skříně. Když mě viděla ji nosit, tak se smála a říkala, že je to velká sranda, protože tuhle košili měla po své babičce. Košile čtyř generací.

Jinak si oblečení hodně často kupuji v zahraničí a má pro mě tak sentimentální význam v tom smyslu, že když si ho beru na sebe, vzpomenu si, odkud ho mám.

Jaký je nejdražší a nejlevnější kousek ve tvém šatníku?

Nejdražší budou asi moje plesové šaty, které jsem si kupovala na maturitní ples. Nejlevnější potom sandály za 3 eura na trhu v Neapoli.

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ, nebo máš své stálé oblíbence?

Šperků nosím velmi málo. Mám několik kousků - náušnice a prsteny, které se vždy váží s významnou událostí v mém životě. Ty obměňuji.

Na čem si však dám záležet, je výběr zavazadla. Říkávám o sobě, že jsem sběratel a to převážně batohů, které často střídám (i kupuji) nejen podle potřebné velikosti, ale i podle stylu a příležitosti. Takové mé guilty pleasure.

Nezařazené

Můj styl je „casual chic“, mám ráda podpatky, ale občas sáhnu i po teplákovce

Všechny čtenáře Feshandy moc zdravím! Jmenuji se Aneta, ale mnozí mě taky mohou znát pod přezdívkou Hanneton Monde, což je jméno, pod kterým vystupuji na svém Youtube kanálu. Už přes šest let sdílím svůj život na sociálních sítích, a to skrze velmi oblíbené vlogy i fotky a příběhy na mém Instagramu.

Začneme otázkami o módě a tvém stylu:

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Liší se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Popsat můj styl asi nebude úplně jednoduché. Sama mám pocit, že se v některých ohledech ještě trošku hledám. Pomalu ale přicházím na to, co mi nejvíce sedí a v čem se cítím nejlépe. Popsala bych ho asi jako takový “casual chic”. Ráda nosím podpatky, šaty, košile, ale na druhou stranu mi nedělá problém vzít si na sebe roztrhané rifle a tenisky. Občas sáhnu i po teplákovce. Vzhledem k tomu, že pracuji z domova, jsem poměrně velkou část dne v něčem pohodlném. O to víc si pak užívám, když můžu někam vyrazit a hezky se obléci :).

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Je to různé. Je o mě známo, že jsem velká milovnice sekáčů. A to stále platí! Jinak nakupuji i v klasických kamenných obchodech a v poslední době taky hodně online. Co se týče výběru oblečení, dříve jsem nakupovala dost impulzivně. Nyní se snažím kupovat takové věci, které se mi budou navzájem dobře kombinovat a nejsou nutně trendy. 

Máš nějaké oblíbené značky oblečení/ bot, ke kterým se ráda vracíš?

Co se týče bot, nelpím na jedné značce. Boty mě musí zaujmout. Většinou si dávám pozor na pohodlný podpatek. Často kupuji boty v CCC a je pravda, že tenisky mám převážně značky Puma, takže to vypadá, že u tenisek přece jen oblíbenou značku mám :D.

Co pro tebe znamená udržitelnost v módě? 

Tzv. capsule wadrobe – tedy šatník, ve kterém má člověk jen několik kousků, které se navzájem dobře kombinují, a i z mála můžete vymyslet mnoho outfitů. Ještě pokud jsou třeba dané věci z druhé ruky, nebo od lokálních tvůrců. Toto se bohužel s prací fashion bloggerky moc skloubit nedá :D. Já se v tomto ohledu snažím šířit myšlenku nakupování v sekáčích. 

Máš v šatníku nějaký úlovek se zajímavým příběhem? Jaký je nejdražší a nejlevnější kousek ve tvém šatníku?

Mám jednu značkovou kabelku, která až skoro spadla z nebe :). Chtěla jsem si nějakou pořídit, ale jako student jsem měla poměrně omezený rozpočet. Narazila jsem na ni na Instagramu, kde ji slečna, kterou jsem už dlouho sledovala, prodávala za zlomek ceny. Tak jsem si řekla – teď, nebo nikdy! A nelituji toho :).

Obměňuješ ráda a často doplňky – šperky, kabelky, nebo máš své stálé oblíbence?

Snažím se upouštět od bižuterie. Obzvlášť od prstýnků, které nikdy moc dlouho nevydrží. Nosím už jen převážně stříbrné, pozlacené nebo zlaté šperky. Ty většinou dostávám i jako dárek, tak pro mě i něco znamenají – jako třeba medailonek, který jsem dostala od rodičů za bakaláře a je vyroben z rodinného zlata :).

Nezařazené

Volím pohodlné oblečení. Vedou u mě jednoduché a jednobarevné kousky.

Jsem Bára, je mi 26 a jsem dvojnásobná maminka dvou holčiček, Emmy a Anežky, manželka a také influencerka. Žijeme na menší vesnici, kde jsem vyrostla a kde to miluji. Nejraději trávím čas se se svou rodinou a přáteli.

Začneme otázkami o módě a tvém stylu:

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Liší se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Asi nemám vyloženě svůj styl, nosím oblečení, které se mi líbí a je mi nejvíc pohodlné. Ráda se oblékám velmi jednoduše, jednobarevné věci jsou za mě tou nejlepší volbou. Nejčastěji, tedy, když neberu oblečení na doma, sáhnu po džínách v kombinaci s nějakým jednoduchým topem. V mém šatníku ale určitě najdete i jiné kousky, jako třeba šaty, svetry, halenky a další.

A co boty? Máš raději podpatky, nebo tenisky?

Jednoznačně volím pohodlí, a ačkoliv mám doma spoustu krásných bot i na podpatku, vždy sáhnu po teniskách, nebo třeba i obyčejných žabkách.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš? Oblečení převážně nakupuji online a zprvu dost impulzivně. Přidávám věci do košíku a pak o nich teprve přemýšlím.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se ráda vracíš?

Asi nemám vyloženě jednu oblíbenou značku, ale kdybych si měla vybrat, tak ze sportovních značek je to Nike a naopak u těch nesportovních kousků je to například VERO MODA, Pieces, H&M a další. U bot úplně oblíbenou značku asi nemám, dívám se na vzhled a samozřejmě na pohodlí.

Máš v šatníku nějaký úlovek se zajímavým příběhem? Jaký je nejdražší a nejlevnější kousek ve tvém šatníku?

Mám v šatníku spoustu věcí, které mi při pohledu na ně něco připomenou. Nějaké místo, osobu, nebo zážitek.

Nejdražší kousek asi budou šaty od Karla Lagerfelda a nejlevnější budou rozhodně topy. Miluji jednoduché jednobarevné věci, a tak mám doma spoustu takových triček za pár kaček.

Obměňuješ ráda a často doplňky – šperky, kabelky, nebo máš své stálé oblíbence?

Šperky moc neobměňuji, mám jich doma pár, ale jsem pořád u své klasiky a tím jsou náušnice, které mi věnovala babička k patnáctým narozeninám. Takže je mám už dlouhých 11 let a jsem z nich pořád paf. Naopak kabelky střídám velmi často.

Fashion Fashion Fashion Fashion Fashion Fashion Fashion Fashion Fashion Fashion Fashion Fashion

Modeling, herectví ani golf nejsou Aničce cizí. Jednou by si ráda otevřela i vlastní kavárnu.

Jmenuji se Anička a vystudovala jsem ekonomiku a management. Mým snem je otevřít si malou kavárničku v centru Prahy. Mám ráda kavárenský život a miluji vůni kávy. Také ráda cestuji, ve volném čase se věnuji profesionálnímu modelingu, herectví a nyní i golfu. 

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš?

Nosím vše, co se mi líbí, nebo podle mé aktuální nálady, ale často se inspiruji elegantním street stylem. Rozhodně nepropadám šíleným módním výstřelkům. V mém šatníku můžete najít plno šatů, krajkovaných tílek, triček, halenek, kraťasů, kalhot i overalů ve světlých barvách, většinou jednobarevné. Najde se tam i pár kousků ve výrazných barvách, se vzorem nebo odvážným střihem. Co se týče mého botníku, nosím ráda tenisky, sandálky i lodičky.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně, nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Nakupuji hodně impulzivně, když si danou věc nekoupím hned, pak toho lituji, protože buď je moje velikost vyprodaná, nebo nemám nakupovací náladu. Každou sezónu si nakoupím pár nových kousků, ale moc to s nákupy nepřeháním.

Máš oblíbené značky oblečení a bot, ke kterým se ráda vracíš?

Ráda nakupuji oblečení v Reserved, Mangu a H&M. U bot nepreferuji žádnou konkrétní značku, jde mi především o pohodlí. 

Zajímáš se o udržitelnou módu, nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

O udržitelnou módu se moc nezajímám, ale snažím se nakupovat oblečení hlavně z bavlny, v níž se cítím nejlépe. Vůbec nepodporuji látky jakými jsou nylon či polyester, jsou nepohodlné, lepí se na tělo, a navíc se v přírodě samy nerozloží. V Praze nemám moc velkou skříň, vleze se mi do ní pár basic kousků, které různě kombinuji dokola, tím pádem oblečení nenakupuji ve velkém množství.

Jaký je nejoblíbenější kousek ve tvém šatníku?

Lakované lodičky od Michael Kors a šaty v limetkové barvě s výstřihem na zádech.

Co šperky, kabelky – obměňuješ je často a ráda, nebo máš své stálé oblíbence?

Už to bude deset let, co jsem navštívila Singapur. Oblíbila jsem si tam místní maloobchod s obuví a doplňky, protože jejich kabelky jsou vysoce kvalitní a styly jsou inspirovány přímo z přehlídkového mola. Od té doby si odtud nechávám kabelky pravidelně dovážet. U šperků je to pro mě snazší. Od doby, co jsem ztratila mé oblíbené náušnice z bílého zlata, nosím převážně jednoduché minimalistické náušnice ve zlaté, občas i stříbrné barvě bez náramků a náhrdelníků. Stranou jsem odložila i hodinky, které jsem v minulosti nosila velmi ráda. 

Nezařazené

Andrea, kterou určitě znáte z TikToku, boří stereotypy o učitelkách

Jsem učitelka dějepisu a výtvarné výchovy. Jsem pro každou srandu a mám ráda výzvy. Vždy se snažím být středem pozornosti – ať už ve škole nebo v soukromém životě.

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Mění se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního?

Upřímně mám v šatníku několik stylů a oblékám se podle aktuální nálady, a to nejenom ve volném čase, ale i do školy. Samozřejmě u mě převládá elegance smíchaná se stylem a “dravostí”. Ale také u mě najdete sportovní věci. Můj styl se ve volném čase nemění od toho pracovního. Chodím do práce bez přetvářky – přesně taková, jaká doopravdy jsem.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Jednou měsíčně cca. Tím, že mám hodně stylů ve skříni, tak je občas těžké něco kombinovat. Proto každý kousek pečlivě promýšlím, zda se bude hodit k ostatním kouskům doma. 

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Zamilovala jsem se do značek teprve nedávno. Z těch elegantních ráda nosím Versace, Valentino, Guess, CK a z těch sportovnějších mám doma například Tommy Hilfiger. Ale většinu kousků mám ze Zary.

Na jaký kousek ve svém šatníku jsi pyšná? Máš v šatníku nějaký kousek se zajímavým příběhem?

Pyšná jsem asi na moje brýle od Chanel – není to oblečení, ale při nákupech v Itálii mě doslova okouzlily a při zkoušení mi i krásně sedly. Hlavně jsem si je koupila sama ze svého. A navíc jsou dioptrické, což potřebuji. Takže krása, značka a potřebnost v jednom. 

Jaký je nejdražší, a naopak nejlevnější kousek ve tvém šatníku?

Nejlevnějším kouskem jsou croptopy, které ráda nakupuji ve slevách. Například za 20 KČ. 

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ nebo máš své stále oblíbence? 

Na šperky moc nejsem. Mám na sobě prstýnky a řetízky, které neobměňuji kvůli outfitům. Jsou zlaté nebo stříbrné a mají pro mě nějakou vnitřní hodnotu a vzpomínku. Co se kabelek týče, mám jen dvě, které nosím stále dokola. Jednoho dne chci ale mít doma skříň na vystavené kabelky. 

Nezařazené

Veronika po návratu z Anglie založila Prague Roller Girls a roztančila Prahu na bruslích

Ahoj, jmenuji se Verča, mám vystudovanou kriminologii a momentálně se věnuji entrepreneurship. Nejvíc mě baví tanec na retro bruslích, a proto jsem před rokem založila Prague Roller Girls. Což je komunita pro tanečnice a tanečníky na bruslích, kde se navzájem učíme a účastníme různých akcí.  

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? Mění se tvůj styl ve volném čase hodně od toho pracovního? 

Můj styl je hodně rozmanitý, podle mě nemám jeden ustálený, spíš záleží na mé náladě a kam přesně zrovna mířím. Do práce někdy v business stylu a občas i v roztrhaných jeans. Na bruslení potom někdy ve sportovním a někdy také v jeans. Vždy se snažím ale sladit brusle/kolečka s outfitem. 

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

V nakupování se snažím poslouchat svoji intuici, protože má většinou pravdu. Když se mi něco opravdu líbí a vím že to unosím, tak si to koupím, ale pokud je to nepraktické a bylo by to jen na jednu akci/focení, tak si to nekoupím. 

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Od té doby, co jsem si začala kupovat raději brusle než boty, tak si vždycky koupím tenisky na platformě z Bershky a ty nosím, dokud se mi nerozpadnou a pak si je koupím znovu. Pokud jde o značku oblečení, asi jediná značka, ke které mám vztah je sportovní značka Gymshark kvůli kvalitě a pohodlnosti. 

Co pro tebe znamená udržitelnost v módě?

U mě osobně se reflektuje tak, že se vyhýbám zbytečným nákupům. Používám vinted na prodej věcí, které se mi už nelíbí. ale stále jsou v dobrém stavu. A i když je to v dnešní době těžké, snažím se vyhnout větším korporacím, které jsou spojené s fast fashion a jejich amorálními praktikami. 

Máš v šatníku nějaký kousek se zajímavým příběhem? Jaký je nejdražší, a naopak nejlevnější kousek ve tvém šatníku?

Tady bych jedině zmínila své Moxi lolly strawberry skates už jenom proto že značka Moxi propojuje módu a bruslení. Zároveň je to asi nejdražší módní věc, co jsem si kdy koupila, plus byl horor je v Evropě sehnat (je to Americká značka, která má většinu věcí vždy v Evropě vyprodanou). 

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ nebo máš své stále oblíbence?

Momentálně nosím jednu větší kabelku, kterou mám již několik let, jednu menší a dva fanny packs protože jsou praktické na bruslení. Šperky také moc neobměňuji, nosím hodinky, které jsem si koupila před šesti lety, pár prstenů, z toho jeden jsem dostlala od ségry k promoci, k čemuž mi poté dala k narozeninám matching náramek, který nesundávám ani na noc. Občas ale měním náhrdelníky a náušnice podle outfitu.

Fashion

Nutriční poradkyně Marina svými outfity dokazuje, že věk je opravdu jen číslo

Jsem Marina a od roku 2007 žiji v Praze. Celý život pracuji v oblasti auditu a účetnictví.  Asi jako všechny ženy jsem vždy chtěla vypadat dobře, být štíhlá, mladá a krásná.  Celý život se snažím oblékat módně, s přihlédnutím k moderním trendům.  Abych vypadala fit, chodím sportovat: běhání, pilates, jóga, venčení psa. Snažím se jíst zdravě a být v této věci profesionál. Nedávno jsem absolvovala Moskevskou univerzitu dalšího vzdělávání a získala jsem specializaci „nutriční poradkyně“ a nyní mám druhý směr činnosti.

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš?

Ráda se oblékám tak, aby mé oblečení odpovídalo konkrétní situaci a zároveň jsem se v něm cítíla dobře a pohodlně. Také samozřejmě aby oblečení nebylo zastaralé a odpovídalo aktuálním trendům. Nejraději nosím styl casual.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulsivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Kupuji si to, co se mi líbí, ale vždy si chci před nákupem vše zvážit. Hlavně chci, aby to, co si kupuji odpovídalo zbytku mému šatníku, ne vždy to ale vyjde. Někdy to dopadne tak, že se mi něco opravdu hodně líbí a koupím si to nehledě na to, že k tomu nemám co na Sebe.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Za mě jsou to hlavně Maxmara, COS, občas ZARA, H&M, také si někdy nechávám oblečení ušít v krejčovství, protože poslední dobou se začala prodávat sposta krásných Látek.

Zajímáš se o udržitelnou módu nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Ano, zajímám, ale poslední dobou můj hlavní aspekt při výběru oblečení je Less is more- mít málo oblečení, ale hodně looků, které z něj můžu vytvořit. Dále se snažím vybírat to oblečení, o které bude snadné se starat a které mi vydrží co nejdéle.

Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku? 

Asi to budou moje letní šaty, které jsem si nechávala ušít v krejčovství.

Co šperky, kabelky - ráda je často obměňuješ nebo máš své stále oblíbence?

Většina mých šperků je vyrobena z drahých kovů, takže vydrží dlouho, někdy samozřejmě některé z nich nejsou aktuální, ale snažím se ke každýmu outfitu vybrat ty nejvhodnější. Kabelky mi taky vydrží dlouho. Mám určité oblíbence, které nosím častěji a v každodenním životě, jiné si zase vezmu jen příležitostně, když se opravdu hodí k situaci.

Nezařazené

Styl baristky a tatérky Vendy inspirované jejím životem v Londýně

Jmenuji se Vendula a je mi 26 let, věnuji se zhruba už 6 let výběrové kávě a managementu takových podniků, mým momentálním 'druhým domovem' je Café Truhlárna. :) Ve volném čase se ještě věnuji handpoke tetování a s tím spojené ilustrativní kresbě. Ke štěstí mi stačí tužka v ruce, lofi hudba v pozadí a hrneček s filtrovanou kávou.

A květiny! Doma mám malou džungli z nejrůznějších druhů pokojovek (kolem 50 kousků momentálně), o kterou se ráda starám, stejně tak jako o svoje dvě kočičky - Lunu a Smokeyho. :)

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš?

Svůj styl definuju jako alternativní, oblékam se moderně, ale někdy možná trochu neobvykle, kombinuju své oblečení podle sebe a své nálady.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulsivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Záleží na náladě, občas trávím čas vybíráním nových kousků online a tvořím si seznam, podle kterého pak nakupuju, ale někdy mám chuť jen vyrazit do obchodu a nakupovat, co mě zrovna osloví. 

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Značky bot, na které nedám dopustit jsou Dr. Martens, Fila nebo i Nike. Oblečení mám různorodé, často je to Zara a Bershka například.

Zajímáš se o udržitelnou módu nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Udržitelná móda mě zajímá, ale nehledím jen na to. Záleží na každém kousku jednotlivě. 

Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku? 

Mam spoustu oblíbených kousků, mezi ně patří třeba dlouhé tmavé květované šaty (trochu japonský styl), které jsem koupila v Británii v malém soukromém boutiqu. 

Co šperky, kabelky - ráda je často obměňuješ nebo máš své stále oblíbence?

Šperky i kabelky ráda měním, záleží na příležitosti. Nejčastěji mě ale můžete vidět s nějakou pohodlnou látkovou taškou přes rameno, často zakoupených v kavárnách s jejich logy.

Nezařazené

Ležérní outfity vizážistky a studentky marketingu Mashy

Je mi 19 let, jsem z Ruska a od svých 6 let žiji v Praze. Od malička se zajímám o makeup a proto se teď pohybuji v oblasti beauty jako vizážistka a brow master. Také mě hodně baví focení.

Tenhle rok jsem odmaturovala a nyní pracuji v affiliate marketingu. V říjnu nastupuji na UK studovat obor Marketing a Public relations. 

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš?

Nevím, jestli se dá můj styl popsat přímo jedním slovem, protože jsem nad tím nikdy nepřemýšlela. Kupuji si všechno, co se mi líbí a je pro mě nejdůležitější, abych se v tom cítila pohodlně a sebevědomě. Snažím se co nejvíce sledovat aktuální trendy a nakupovat i podle nich. Nejvíce asi nosím pastelové barvy a ráda kombinuji různé basic kousky oblečení, jako je třeba kožená/džínová bunda, jednobarevná trička nebo body a třeba mom jeans, se kterými si často beru pásek. Na nohy si v 99% případů beru tenisky, protože jsou pro mě nejpohodlnější a ráda si je vezmu i k šatům. Nejlépe mému oblékání asi odpovídá styl casual.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulsivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

S příchodem karantény jsem si hodně oblíbila nakupování online, kde mám všechny obchody na jednom místě a stačí si jen naklikat všechno, co se mi líbí. Natolik jsem si na to zvykla, že i teď, když už se dá nakupovat v kamenných prodejnách si raději něco objednám z pohodlí domova, jestli se samozřejmě nejedná o takový kus oblečení, který je lepší si nejdříve vyzkoušet. A jak často - záleží na náladě a situaci. Občas mám chuť si proměnit celý šatník, tak nakoupím všechno, co se dá bez přemýšlení. Jindy jsem zase spokojená a pořídím si jednu určitou věc za dlouhou dobu. 

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

U oblečení je to složitější, protože samotná značka pro mě při výběru není až tak důležitá. Tedy když jdu nakupovat, nikdy nevyhledávám jeden určitý obchod, ale projdu si jich více. Myslím si, že super basic věci mají Zara, Pull&Bear nebo Mango, ale ráda se podívám i do Karl Lagerfeld nebo Calvin Klein. Co se týče bot, tak mám rozhodně nejraději Nike a Adidas, kde si vždycky najdu skvělé boty jak na nošení, tak na sport.

Zajímáš se o udržitelnou módu nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Myslím si, že určitě je koncept udržitelné módy super a jsem ráda, že se poslední dobou rozvíjí. O sobě ale zatím nemůžu říci, že by to pro mě byl důležitý aspekt při výběru. Vybírám většinou podle toho, že si vytvořím nějaký outfit v hlavě a pak už jen každý kousek zvlášť hledám. Jsem ráda, když něco můžu najít od udržitelnější značky, ale nevadí mi, když to bude z oblasti fast fashion. Hlavně, aby se mi to líbilo a bylo to přesně to, co hledám.

Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku? 

Mezi mé oblíbené kousky patří ty, co nosím nejčastěji a můžu je kombinovat skoro se vším. Za mě jsou to tohle léto rozhodně biker shorts, které mám skoro v každé barvě, ale také černá kožená bunda, béžové mom jeans nebo třeba bílé body.

Co šperky, kabelky - ráda je často obměňuješ nebo máš své stále oblíbence?

Ze šperků mám dva oblíbené zlaté náhrdelníky, které nosím každý den a střídám je podle toho, který se více hodí k mému outfitu. U kabelek je to podobné, akorát oblíbenců mám o hodně více, takže moje ranní přípravy mohou trvat dlouho i kvůli tomu, že se nemůžu rozhodnout kterou kabelku si dnes vzít.

Nezařazené

Zimní pohádka s modelkou a budoucí publicistkou Eliškou

Ahoj Eliško, jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš?

Můj styl je převážně elegantní. Ráda nosím společenské kalhoty s puky, dost si potrpím na vzdušné halenky a roláky ke krku. Blazery, saka a kabáty jsou základem mého šatníku. Ale kvůli své vášni pro módu mám celkově různorodý šatník a někdy se z elegantní dámy proměním v rockerku s koženou bundou a cvočky.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Většinou jdu nakupovat cíleně, když mi kupříkladu něco chybí, nebo daný kousek oblečení potřebuju (změna ročního období, pracovní jednání, atp.). Samozřejmě jako každý perfekcionista se snahou ulehčit si život, vybírám každý kus oblečení na základě toho, zda jej mám s čím kombinovat.

Vždycky ale lpím na kvalitě materiálu a preciznosti zpracování oděvu.

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Na značkách tolik vysazená nejsem. Snad jen kvůli tomu, jak mám miniaturní velikost (ať už oblečení, nebo doplňků, po boty samotné). Existuje totiž málo značek, které by vyráběly XXS a boty pro úzkou, ale zároveň malou nohu. Stejně tak to mám i s náramky. Pokud bych měla jmenovat konkrétní brandy, ke kterým se ráda vracím, tak mezi ně patří převážně luxusní móda. A to klidně i z druhé ruky - třeba Versace, Carolina Herrera, Valentino nebo Fendi. Z těch dostupnějších jsou to Zara, Converse a Mohito. 

Zajímáš se o udržitelnou módu nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Tak tím, že jsem uvedla výše i módu z druhé ruky, mohu za sebe říct, že udržitelnost podporuji. Není to cíleně, nebo snad proto, že se toto téma stalo jakýmsi trendem. Jde mi zkrátka o tu kvalitu výrobku a o druh látek, ze kterých dané oblečení je zhotoveno. Logicky chci, aby mi to, co si zakoupím, vydrželo co nejdéle. To je jeden z důvodů, proč tolik řeším celkovou kvalitu produktu. Nejen, že se to příjemně nosí a člověk nemá z takových kousků alergickou reakci, ale taky to i hezky vypadá. Navíc při správné péči můžeme oblečení nosit přes více generací. Já osobně jsem narazila na krásné sako v sekáči, které pochází ještě ze sedmdesátých let a v dnešní době už nic podobného neseženete.

Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku? 

Nejraději nosím modré tvídové šaty ve stylu saka, z bot nedám dopustit na své červené lodičky od Versace.

Nezařazené

Pestrý život a styl fotografky Nikol

Jsem vystudovaná markeťačka, profesionální fotografka na volné noze, autorka projektu SIGHANI, OMALOVÁNKY ZE SRÍ LANKY, milovnice všeho živého, empatická bojovnice za šťastný a naplněný život druhých i svůj vlastní, žena mnoha tváří.

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš?

Uvolněný a svobodný. Nerada se omezuji do jednoho konkrétního stylu. Často nosím to, v čem se v danou chvíli cítím dobře. Někdy jsou to upnuté šaty a jindy volné ležérní kalhoty a topík. Ze všeho nejraději nosím právě ty volné, vzdušné, plandavé kalhoty, které si člověk často splete se sukní, k tomu nějaký přilnavý top a tenisky. Dříve jsem měla v oblibě boty na podpatku, ale čím jsem starší, tím více ocením vlastní pohodlí :)


Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Dost záleží, jestli mám nouzi a něco v šatníku mi chybí. V takovém případě chodím po obchodech a hledám to, co potřebuji. Nicméně takových případů je menší množství. Většinou jsem impulzivní nákupčí, kterého zaujme jeden kousek oblečení, ke kterému pak případně dokupuje další, aby to společně ladilo. :)  


Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Ze všeho nejvíc miluju Zaru. Jejich kolekce je přesně ten styl, který mi je nejblíž. Nicméně ráda nakoupím i v H&M, Stradivariu nebo Bershce. Co se týče obuvi, tak pravidelně nakupuji v CCC.


Zajímáš se o udržitelnou módu nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Určitě nejsem ve fázi, kdy bych nakupovala pouze udržitelné kousky oblečení. Takovým značkám nicméně velmi fandím. Nejdůležitější ze všeho je pro mě materiál a to, jestli je mi příjemný na těle a pak taky cena.


Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku?

Takových kousků mám určitě víc a poznají se podle toho, že je nosím velmi často a doma se mi je nechce sundat :) Overal, lacláčové džínové kraťasy, klobouk, šaty... nemám jen jeden. 


Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ nebo máš své stále oblíbence?

Šperků mám pár a nosím je spíše jen na určité příležitosti (kulturní a společenské akce), ale už dlouho přemýšlím nad tím, že si pořídím nějaký set minimalistických šperků pro každodenní potěšení :) Nejsem moc kabelkový typ. Aktuálně nedám dopustit na svoji ledvinku, kterou nosím téměř všude, batoh pro pracovní schůzky a 2 kabelky, které střídám podle outfitů a příležitosti.

Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory Rozhovory

Nahlédněte do elegantního, pracovního šatníku Nikoly

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš? 

Vzhledem k tomu, že musím v práci dodržovat určitý dress code, můj šatník se dělí na dvě části – oblečení do práce a volnočasové oblečení. Do práce nosím často pouzdrové sukně, košile, látkové slušné kalhoty, různá saka s krátkým i dlouhým rukávem, šaty a outfit většinou doplním kozačkami, botami na podpatku nebo balerínami. Mám tuto modu velmi ráda o víkendu si s chutí vezmu roztrhané džíny nebo hezkou a pohodlnou teplákovou soupravu.

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Nakupuji spíše impulzivně. Mám jedno pravidlo – když mi něco sedí a líbí se mi to, koupím si to hned. Často se mi stalo, že jsem si nákup chtěla rozmyslet a mezitím se například vyprodala moje velikost nebo už kousek neměli v barvě, v které jsem si ho vyhlídla. 

Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?
Mám! Jsem poměrně konzervativní, mám své oblíbené značky, u kterých si ráda vyberu. Například kabelky a peněženky kupuji jen u Guessu, nejpohodlnější mikiny jsou pro mě od Calvina Kleina a jediný džíny, které mi sednou, jsou Freddy Jeans. Boty ráda nakupuji u Bati, protože mi sedí, jsou kvalitní a ráda vkládám důvěru do tradičního českého obuvníka.

Zajímáš se o udržitelnou módu nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?
Upřímně, mám s ní špatné zkušenosti. Dvakrát jsem si koupila svetr z recyklovatelného materiálu a po dvou vypráních skončil v odpadkovém koši. Snažím se alespoň nakupovat s rozvahou, kupovat si oblečení, které opravdu budu nosit nebo u dražších značek z lepších materiálů, aby déle vydrželo. Věřím ale, že udržitelná móda je budoucnost, jen se musí ještě některé technologie zlepšit.


Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku?

Hned několik, ale můj nejoblíbenější kousek je momentálně tričko z Ateliru Flannel přímo od návrhářky z naprosto bezkonkurenčního materiálu a skvělým střihem. A přitom se jedná o klasické bílé tričko. :)

Co šperky, kabelky – ráda je často obměňuješ nebo máš své stále oblíbence?

Ráda doplním outfit výrazným šperkem, broží, náušnicemi, prstýnky nebo hodinkami. Mám ráda všechno, co se třpytí a čím víc, tím líp. Kabelky jsem před dvěma lety vyměnila za malé elegantní kožené batůžky tak, aby ladily s pracovním dress code, a kabelky jsem si nechala jenom dvě v záloze. Nosit batoh je mnohem praktičtější a pohodlnější, dost možná i zdravější ale střídám maximálně dva – jeden k světlému a jeden k tmavému oblečení. Nebaví mě často přesouvat všechny věci z jednoho do druhého. 

Nezařazené

V čem se nejlépe cítí herečka Sabina?

Ahoj! Jmenuji se Sabina V. a jsem rodilá pražačka. Vystudovala jsem herectví na konzervatoři a posléze na vysoké škole teorii divadla a filmu. Živým se herectvím a k tomu si přivydělávám po různých brigádách. Mimo herectví miluji výtvarné umění, bytový design, fotografii, čtení a courání s kamarády po městě. A také svého psa – dalmatina Darcy. Ta chodí všude s námi.  

Jak bys popsala svůj styl? Co ráda nosíš?

Mám hodně ležérní styl, až pánský, řekla bych. Nejraději nosím legíny, tepláky, volné kalhoty nad kotníky, černé sako, košile, klobouky nebo kulichy a třeba oversize mikinu. Dříve jsem se oblékala dost extravagantně – všude samá barva, samý potisk. Dnes už raději volím basic kousky. Je to takový styl: „na lítačku‘‘ nebo ,,vezmeš a jdeš‘‘

Jak obvykle nakupuješ oblečení? Impulzivně nebo vše pečlivě promýšlíš a vybíráš?

Mé mladší já by vlétlo bez rozmyšlení obchodu a vzalo to, co se mu spontánně líbí. Dnes už nad tím přemýšlím víc. Jednou se inspiruji na sociálních sítích, podruhé na ulici ale také mě ovlivňuje hudba nebo momentální nálada. Dokonce si v hlavě sestavuji různé modely a styly, které pak reálně kombinuji a vytvářím si tak svůj vlastní styl. 


Máš nějaké oblíbené značky oblečení, bot, ke kterým se ráda vracíš?

Já moc na značky nejsem. I když jsem také měla takové období, kdy jsem tomu podlehla. Tuto dobu jsem dovršila koupí Gucci tenisek za třináct tisíc hadrů. Nakonec v nich vůbec nechodím, abych si je nevyšlapala nebo si nepřitáhla do života lidi u kterých tyto věci sklízí obdiv. Ale občas si zaflexím :D. Moji oblíbenci jsou: Levis a Nike.  Boty mám ráda Adidasky, Vansky a Conversky.

Zajímáš se o udržitelnou módu nebo jsou pro tebe důležitější jiné aspekty při výběru?

Čím dál víc. Je příjemné na sobě nosit kvalitní materiály, které jsou navíc šetrné k planetě. Kromě kvality pak také koukám na cenu. Asi mě nepřestane bavit ukořistit hodně hudby za málo peněz. To je důvod, proč teď nejčastěji kupuji oblečení z druhé ruky a to buď na Vintedu, v second handu nebo po všelijakých výprodejích a bazarech. Originalita je pro mě také rozhodující aspekt. Mám osypky z toho nosit něco, co nosí každý.

Máš nějaký nejoblíbenější kousek v tvém šatníku?

Nejraději má teď culottes semišové kalhoty, které mám rovnou ve dvou barvách – šedé a černé, slaměný klobouk a černého bombera.

Co šperky, kabelky - ráda je často obměňuješ nebo máš své stále oblíbence?

Na šperky si moc nepotrpím. Nosím jen hodinky a na krku zlatý medailonek. Občas si dám na ruku nebo nohu nějaký ten náramek přátelství, který si buď sama upletu nebo koupím. Nicméně stále marně čekám, až mi ho zas jednou někdo vyrobí, jako tehdy v devadesátkách. Kabelky nosím jedině v crossbody stylu. Já jsem na tohle blázen – tu do ruky nebo přes rameno jsem schopná někde nechat. Co miluji - jsou batohy. Tahám všude miliony věcí, takže je to pro mě takový pokojíček na zádech. Nejraději mám černý pánský Herschel nebo růžový Kanken.